Downtown Sydhavn · 2013-14

19 dokumenterede spillere · Downtown Sydhavn

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Chase Budinger———————
DeMar DeRozan41378921881525020
E'Twaun Moore———————
Gerald Green16423047528167
Isaiah Thomas294464692187355
Jarrett Jack6242143021
Jerryd Bayless402591141
Jodie Meeks712127151550
Josh Smith77701.264520252105110
Kelly Olynyk———————
Kosta Koufos100931009716
Markieff Morris3316466180633121
Mike Conley731051.25621344111013
Nikola Vucevic5607956161045847
Robin Lopez7007765925920128
Sergey Karasev———————
Shawn Marion———————
Trevor Booker———————
Wesley Matthews701721.1512541666713

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2013-11-02Chase BudingerDokumenteret afgang
2014-01-24DeMar DeRozanDokumenteret afgang
2013-11-02E'Twaun MooreDokumenteret afgang
2014-02-02Gerald GreenDokumenteret tilgang
2014-01-24Isaiah ThomasDokumenteret tilgang
2014-02-02Jarrett JackDokumenteret afgang
2014-01-24Jerryd BaylessDokumenteret afgang
2014-03-30Jodie MeeksDokumenteret tilgang
2013-07-20Kelly OlynykDraftet
2014-03-30Kosta KoufosDokumenteret afgang
2013-07-25Sergey KarasevDraftet
2014-01-24Shawn MarionDokumenteret tilgang
2014-01-24Trevor BookerDokumenteret tilgang
2014-01-24Trevor BookerDokumenteret afgang