Århus Furious Camels · 2015-16

22 dokumenterede spillere · Århus Furious Camels

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Allen Crabbe———————
Cedi Osman———————
Cole Aldrich202526352
Darren Collison456672010
DeAndre Jordan150202195201237
DeMarre Carroll———————
Dwight Powell706551956
Gorgui Dieng433428305844546
Ian Mahinmi13015292211011
Langston Galloway312091371
Monta Ellis81871.12127138315037
Paul Millsap81741.385732265147139
Rajon Rondo70598234198151369
Rudy Gay69721.1834491179950
Ryan Anderson194533411020129
Serge Ibaka64468264425626129
Shane Larkin4227101150
Spencer Dinwiddie———————
Terrence Ross7178422773
Terry Rozier———————
Wayne Ellington———————
Wesley Johnson91463337137

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2016-03-11Allen CrabbeDokumenteret tilgang
2016-03-11Allen CrabbeDokumenteret tilgang
2015-08-28Cedi OsmanDraftet
2015-08-30Cedi OsmanDokumenteret afgang
2016-03-11Cole AldrichDokumenteret tilgang
2016-03-11Darren CollisonDokumenteret tilgang
2016-03-11DeAndre JordanDokumenteret tilgang
2015-10-26DeMarre CarrollDokumenteret afgang
2015-11-08Dwight PowellDokumenteret tilgang
2016-03-11Dwight PowellDokumenteret afgang
2016-03-11Gorgui DiengDokumenteret afgang
2016-03-11Ian MahinmiDokumenteret tilgang
2015-07-31Langston GallowayDokumenteret tilgang
2015-11-22Ryan AndersonDokumenteret tilgang
2016-03-11Ryan AndersonDokumenteret afgang
2016-03-11Serge IbakaDokumenteret afgang
2016-03-11Shane LarkinDokumenteret afgang
2015-10-11Spencer DinwiddieDokumenteret afgang
2016-03-11Terrence RossDokumenteret afgang
2015-08-22Terry RozierDraftet
2015-10-11Wayne EllingtonDokumenteret afgang
2016-02-14Wesley JohnsonDokumenteret tilgang