Århus Furious Camels · 2013-14

19 dokumenterede spillere · Århus Furious Camels

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Al-Farouq Aminu83644616107
Anderson Varejao240199205522617
André Iguodala13231685582254
Chris Copeland———————
Gorgui Dieng80971041385
J.R. Smith37955591361103212
J. Valanciunas750851658532369
Jared Sullinger5543758463892735
Jeremy Lin60677531592355725
Kenneth Faried520807456744945
LaMarcus Aldridge———————
Michael Carter-Williams142225581104479
Rajon Rondo2826343155285382
Reggie Bullock———————
Rudy Gay71641.4284292029456
Shane Larkin622551251
Terrence Ross3266372104372313
Tony Parker———————
Tyreke Evans———————

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2013-12-18Al-Farouq AminuDokumenteret tilgang
2013-12-25Anderson VarejaoDokumenteret afgang
2013-12-18André IguodalaDokumenteret afgang
2013-11-02Chris CopelandDokumenteret afgang
2013-07-27Gorgui DiengDraftet
2013-12-25J.R. SmithDokumenteret tilgang
2013-08-19Jared SullingerDokumenteret tilgang
2013-12-18Kenneth FariedDokumenteret tilgang
2013-12-18Kenneth FariedDokumenteret tilgang
2013-09-04LaMarcus AldridgeDokumenteret afgang
2013-09-04Michael Carter-WilliamsDokumenteret tilgang
2013-12-18Michael Carter-WilliamsDokumenteret afgang
2013-12-18Rajon RondoDokumenteret tilgang
2013-07-26Reggie BullockDraftet
2013-08-19Rudy GayDokumenteret tilgang
2013-07-23Shane LarkinDraftet
2013-08-19Tony ParkerDokumenteret afgang
2013-08-19Tyreke EvansDokumenteret afgang