Oslo Muffins · 2013-14

35 dokumenterede spillere · Oslo Muffins

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Alec Burks———————
Al Jefferson———————
Anderson Varejao360324391843919
Andrew Bynum1101057113410
Archie Goodwin———————
Brandan Wright1008438468
Chris Kaman12099641349
D.J. Augustin13261813176172
Danny Granger———————
Donatas Motiejunas———————
Dorell Wright———————
Dwight Buycks———————
Gal Mekel311671210
Greg Smith———————
Isaiah Thomas———————
J.R. Smith3854201452
James Anderson264926496602813
James Johnson4414325144973553
Jeremy Evans1901109481418
Jerryd Bayless2172400
Jon Leuer464018531
Kris Humphries250200134181316
Kyle O'Quinn210150144382228
Marcus Thornton———————
Marreese Speights———————
Nene6093331495
Nene Hilario———————
Phil Pressey———————
Samuel Dalembert20013012791329
Shabazz Muhammed———————
Tiago Splitter———————
Tony Mitchell———————
Ty Lawson61691.0592115329610
Victor Oladipo79741.09732632112837
Wilson Chandler581188102751054129

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2013-08-27Alec BurksDokumenteret afgang
2013-08-27Al JeffersonDokumenteret afgang
2013-12-25Anderson VarejaoDokumenteret tilgang
2013-11-03Andrew BynumDokumenteret tilgang
2013-08-27Archie GoodwinDokumenteret tilgang
2013-11-02Brandan WrightDokumenteret afgang
2014-01-07Brandan WrightDokumenteret tilgang
2014-01-26Brandan WrightDokumenteret afgang
2013-07-18Chris KamanDokumenteret tilgang
2013-11-24Chris KamanDokumenteret afgang
2013-11-02D.J. AugustinDokumenteret afgang
2013-12-22D.J. AugustinDokumenteret tilgang
2014-01-24D.J. AugustinDokumenteret afgang
2013-08-27Danny GrangerDokumenteret tilgang
2013-11-24Danny GrangerDokumenteret afgang
2013-08-27Donatas MotiejunasDokumenteret tilgang
2013-12-15Donatas MotiejunasDokumenteret afgang
2013-11-02Dorell WrightDokumenteret afgang
2013-11-03Dwight BuycksDokumenteret tilgang
2014-01-07Dwight BuycksDokumenteret afgang
2013-11-03Gal MekelDokumenteret tilgang
2013-12-15Gal MekelDokumenteret afgang
2013-12-18Greg SmithDokumenteret tilgang
2014-01-26Greg SmithDokumenteret afgang
2013-08-27Isaiah ThomasDokumenteret afgang
2013-08-27J.R. SmithDokumenteret afgang
2013-12-18J.R. SmithDokumenteret tilgang
2013-12-25J.R. SmithDokumenteret afgang
2013-11-17James AndersonDokumenteret tilgang
2013-12-22James JohnsonDokumenteret tilgang
2014-01-24Jeremy EvansDokumenteret tilgang
2014-03-20Jerryd BaylessDokumenteret tilgang
2013-12-15Jon LeuerDokumenteret tilgang
2014-01-26Jon LeuerDokumenteret afgang
2014-01-26Kris HumphriesDokumenteret tilgang
2014-01-26Kyle O'QuinnDokumenteret tilgang
2014-03-20Kyle O'QuinnDokumenteret afgang
2013-11-02Marcus ThorntonDokumenteret afgang
2013-11-02Marreese SpeightsDokumenteret afgang
2013-11-24Nene HilarioDokumenteret tilgang
2013-12-18Nene HilarioDokumenteret afgang
2013-12-18Nene HilarioDokumenteret afgang
2014-01-26Phil PresseyDokumenteret tilgang
2014-03-23Phil PresseyDokumenteret afgang
2013-11-03Samuel DalembertDokumenteret tilgang
2013-12-15Samuel DalembertDokumenteret afgang
2013-07-21Shabazz MuhammedDraftet
2013-12-22Shabazz MuhammedDokumenteret afgang
2013-11-02Tiago SplitterDokumenteret afgang
2013-07-28Tony MitchellDraftet
2013-11-17Tony MitchellDokumenteret afgang
2013-11-17Tony MitchellDokumenteret afgang
2013-08-27Victor OladipoDokumenteret tilgang
2013-11-03Wilson ChandlerDokumenteret tilgang
2014-03-23Wilson ChandlerDokumenteret afgang