Djursland Gangstars · 2014-15

17 dokumenterede spillere · Djursland GangStars

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Amir Johnson———————
Anthony Bennett———————
David West3304232461173027
Enes Kanter6513981564463026
Goran Dragic77901.2622673427815
James Harden812082.21745956515460
Jeremy Lamb10131104321103
Joakim Noah6404666122874769
Khris Middleton7310198833117211710
Livio Jean-Charles———————
Marcin Gortat———————
Mo Williams———————
Nikola Mirotic1627263107281512
Otto Porter———————
Rodney Stuckey576410520
Will Barton404916553
Zach Randolph6461.0216721436112

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2015-03-07Amir JohnsonDokumenteret tilgang
2014-08-24Anthony BennettDokumenteret afgang
2014-11-02David WestDokumenteret tilgang
2015-03-07David WestDokumenteret afgang
2014-09-05Jeremy LambDokumenteret tilgang
2014-09-05Livio Jean-CharlesDokumenteret tilgang
2014-09-03Marcin GortatDokumenteret afgang
2014-11-02Mo WilliamsDokumenteret afgang
2014-08-24Nikola MiroticDokumenteret tilgang
2015-03-08Nikola MiroticDokumenteret tilgang
2014-09-05Otto PorterDokumenteret afgang
2015-03-17Rodney StuckeyDokumenteret tilgang
2014-09-05Will BartonDokumenteret tilgang
2015-03-17Will BartonDokumenteret afgang
2014-11-02Zach RandolphDokumenteret tilgang