Ama'r Bronx Bombers · 2020-21

21 dokumenterede spillere · Ama'r Bronx Bombers

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Brandon Ingram31727781381612210
Chuma Okeke2627189113582313
Daniel Theis16111629025126
Dennis Smith Jr.———————
Dillon Brooks10131462729155
Draymond Green27101491602253920
I. Quickley1427139202051
Isaac Okoro8473241372
Jamal Murray481291.0181942316413
Josh Hart192318814951155
Justice Winslow112553817102
K. Towns3463371328
Kevin Porter Jr213833680124136
KJ Martin2110161108151218
Mfiondu Kabengele9185202
Mo Bamba3825263202251349
Naji Marshall321711920
Sekou Doumbouya38181588724175
Talen Horton-Tucker56304851511415520
Troy Brown41107412
Vernon Carey, Jr90811010

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2021-02-12Brandon IngramDokumenteret tilgang
2021-04-14Chuma OkekeDokumenteret afgang
2021-04-03Daniel TheisDokumenteret tilgang
2020-12-22Dennis Smith Jr.Dokumenteret afgang
2021-02-26Dillon BrooksDokumenteret tilgang
2021-04-03Dillon BrooksDokumenteret afgang
2021-04-14I. QuickleyDokumenteret tilgang
2021-04-14Isaac OkoroDokumenteret tilgang
2021-02-12Josh HartDokumenteret tilgang
2021-04-18Josh HartDokumenteret afgang
2021-03-14Justice WinslowDokumenteret tilgang
2021-02-12K. TownsDokumenteret afgang
2021-03-14KJ MartinDokumenteret tilgang
2021-03-14Mfiondu KabengeleDokumenteret afgang
2021-04-18Naji MarshallDokumenteret tilgang
2021-04-14Sekou DoumbouyaDokumenteret afgang
2021-02-26Troy BrownDokumenteret tilgang
2021-03-14Troy BrownDokumenteret afgang
2021-02-12Vernon Carey, JrDokumenteret tilgang