Cph Pink Pandas · 2020-21

15 dokumenterede spillere · Cph Pink Pandas

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
DeMarcus Cousins2431230160532311
Derrick Jones3530290162302737
Derrick Rose———————
Glenn Robinson III———————
Isaiah Stewart363921534
J. McLaughlin7435141640
Jae'Sean Tate52496302901396921
Justin Patton76413313127
Kyrie Irving521481.4192493097135
Marvin Bagley2925440215291214
Montrezl Harrell570787359604137
Saben Lee9251204123
Steven Adams500389430955031
Tomas Satoransky4033357104188339
Will Barton52876432151704522

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2021-04-10Derrick JonesDokumenteret afgang
2021-01-04Derrick RoseDokumenteret tilgang
2021-01-05Derrick RoseDokumenteret afgang
2020-12-21Glenn Robinson IIIDokumenteret afgang
2020-06-01Isaiah StewartDraftet
2021-05-07Isaiah StewartDokumenteret tilgang
2021-01-23Jae'Sean TateDokumenteret tilgang
2021-03-01Justin PattonDokumenteret tilgang
2021-05-02Montrezl HarrellDokumenteret afgang
2021-02-28Saben LeeDokumenteret tilgang
2021-05-02Tomas SatoranskyDokumenteret afgang