Cph Pink Pandas · 2019-20

13 dokumenterede spillere · Cph Pink Pandas

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Darren Collison———————
Derrick Jones201621394252519
Glenn Robinson III734224961
Jonathan Isaac3230384222445078
Kyrie Irving185249594114249
Marvin Bagley415839433
Montrezl Harrell6201.1454381053871
Patrick Beverley162112099522111
Rudy Gay———————
Spencer Dinwiddie43838811603102210
Steven Adams5816335431415065
Tomas Satoransky6162607241331787
Will Barton571068553602105928

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2019-11-07Darren CollisonDokumenteret afgang
2019-11-03Glenn Robinson IIIDokumenteret tilgang
2019-11-07Rudy GayDokumenteret afgang
2019-12-03Spencer DinwiddieDokumenteret tilgang