Cph Pink Pandas · 2014-15

20 dokumenterede spillere · Cph Pink Pandas

Sæsonens importerede holdliste og faktiske holdbidrag. Spillere, der forlod holdet undervejs, er også med. Listen er ikke en opgørelse over præcise kontraktperioder.

SpillerGP3PTMPTSREBASTSTBLK
Adreian Payne———————
Alexis Ajinca———————
Alex Len390258297212463
Andrew Wiggins81391.3673691698649
Brandon Knight———————
Chandler Parsons601159362931466215
Dennis Schroeder20182585010693
Deron Williams3248497108210358
Donald Sloan1513114475870
Ed Davis640514483804273
Elijah Millsap9239311471
JaVale McGee———————
Kris Humphries16097761748
Michael Kidd-Gilchrist300342239391722
Patrick Beverley2544223112812510
Reggie Jackson———————
Tony Snell121494301272
Ty Lawson69621.022215662839
Tyson Chandler100951171227
Walter Tavares———————

GP og statistikker er tællende NBAiDL-bidrag. Spillere med 0 kampe vises også, når de findes i holdkilden. Manglende statistik vises som —.

Dokumenterede bevægelser i sæsonen
DatoSpillerHændelse
2014-08-25Adreian PayneDraftet
2014-08-26Adreian PayneDokumenteret afgang
2014-11-02Alexis AjincaDokumenteret afgang
2014-08-17Andrew WigginsDraftet
2014-08-26Brandon KnightDokumenteret afgang
2015-03-15Deron WilliamsDokumenteret afgang
2014-11-02Donald SloanDokumenteret tilgang
2015-03-15Donald SloanDokumenteret afgang
2015-03-15Elijah MillsapDokumenteret tilgang
2014-08-26JaVale McGeeDokumenteret afgang
2014-08-26Kris HumphriesDokumenteret tilgang
2014-08-26Reggie JacksonDokumenteret afgang
2014-08-26Ty LawsonDokumenteret tilgang
2015-03-15Tyson ChandlerDokumenteret tilgang
2014-06-01Walter TavaresDraftet